LOGO NE İŞE YARAR?

Kimlik ve İmaj

Bir logo hızlı ve uzaktan tanıtılacak bir resim ya da bir yazıdır. Bir şirketin ya da bir mekânın kimliğini güçlendirir ve ifade eder. Bir marka imajı kurmak için ve rakiplerden kendini ayırmak için kaçınılmazdır. Logo kullanan kurumlar eşsiz bir kimliğe erişmektedir.

Çekicilik

Logo sunulduğu hizmetleri veya ürünleri temsil eder. Bunları rakiplerin sunduklarından ayırt eder ve kurumun kimliğine katkıda bulunur. İkinci bir adımda, çekici söylemler aracılığıyla potansiyel müşteriyi çekmek ve hedeflemektedir. Hem turizm müşterileri hem iş ve yatırım fırsatlarına uygulanmaktadır.

Katılım ve İş Birliği

Logo müşterileri bir marka ve bir imaj etrafına birleştirmektedir. Bu imajın yansıttığı yapılan söylemin büyük prensiplere bir katilimdir. Logo aynı zamanda kurumda çalışan personelleri temsil eder. Son olarak, bir turistik mekânın logosu oluşturulduğu zaman, bütün turizm aktörlerini bir araya getirip onları genel bir kimlik ile temsil eder.

"Storytelling": hikaye anlatmak

Bunlara göre, bir logo ve sloganın amacı hikâye anlatmaktır. İlk başta reklamlarda kullanan bu öykü tekniği, son senelerde city branding (şehir markalaşması) ve turistik pazarlamada büyük bir yer almaya başlamıştır. Bir turizm stratejisi ve logo aracıyla, turistler otantik bir hikâyenin içine dalıp bölgenin varlıkları ve gelenekleri daha heyecanlı ve aktif bir şekilde keşfedebilir.

ŞEHİR MARKALAŞMASI VE KENT LOGOSU NEDİR?

Şehir markalaşması, bir veya daha fazla farklı hedefi olan bir şehri marka olarak konumlandırma sanatı olarak tanımlanabilir.

Şehir markalaşmasının hedefleri arasında

  • - Turistik gelişim: destitasyona potansiyel turist kitleyi çekmek,
  • - Ekonomik gelişim: şirketlere, yatırımcılara ve varlıklara çekici olmak,
  • - Demografik gelişim: yeni sakinlere çekici olmak ve nüfusu artırmak.

Kent logosu nasıl kullanılır?

Kendi şehrinin reklamını yapmak isteyen herhangi halk veya esnaf, kurumsal kimliğin kullanım ilkelerine uyarak, logoyu herhangi zemine basıp pazarlayabilir.

Logo Kullanım İlkeleri Kurumsa Font Ortahisr Logonun kurulma süreci
Logo Kullanım İlkeleri
Tam Boyut Gör
Celiaf.ttf Logo Kurulma Süreci
Tam Boyut Gör